MuscleTech Mass-Tech Gainer 3.2kg

3,250 ден

Нема на залиха

  • 63гр. протеин во сервирање
  • Специјална формула за зголемување на телесна и мускулна маса
  • 840 kcal во сервирање
  • Одличен вкус
Катеорија:

Mass-Tech е коплекс на протеини, јаглехидрати и креатин кои ќе ви помогнат да зголемите телесна и мускулна маса и истовремено ќе ви даде повеќе сила.
Mass-Tech ги снабдува макронутриентите и состојките за градење мускули што ви се потребни за да ви помогне да добиете маса, големина и сила!
Mass-Tech е наменет за активни мажи и жени, за оние кои сакаат да го зголемат внесот на протеини во исхраната, јаглехидрати и за спортисти кои сакаат да го достигнат врвот.

 

Количество Во сервирање  – измешано со вода Дневна референтна вредност
Енергетска вредност 840 kcal
Масти 6g 8%
– од кои заситени масни киселини 3,5 g 18%
Холестерол 175 mg 18%
Јаглехидрати 135 g 49%
од кои влакна 2гр 7%
– од кои шеќер 10 g +
-дополнително додаден шеќер 5 гр 10 %
Протеин 63g 128%
Калциум 710 mg 55%
Железо 1,7мг 9%
Содиум 520 mg 23%
Калиум 550мг 11%
 Глутамин 10 гр +
Креатин монохидрат 10 гр +
Леуцин 6,8гр +
Исолеуцин 3,7гр +
Валин 3,8гр +

Состав:Мултифазен комплекс со јаглехидрати (гликозни полимери, изомалтулоза, овесни трици, амарант, киноа, хељда, просо, чиа), повеќефазен протеински систем (протеински концентрат  од сурутка, калциум казеинат, јајце албумин, протеински изолат од сурутка, хидролизиран протеински изолат  од сурутка), омега-богата мешавина ([сончогледово масло, цврсти сируп од пченка, казеинат на натриум, моно- и диглицериди, фосфат диполиум, фосфат на трикалциум, лецитин од соја, токофероли (како конзерванс)], триглицериди со среден синџир) Вкусови, целулозна гума, прав од црвена репка, лимонска киселина, лецитин од соја, ацесулфам-калиум, сол, сукралоза, Л-глутамин, Л-изолеуцин, Л-валин

Употреба: Измешајте 5 дозерки (235 g) со 450-500 ml  ладна вода или обезмастено млеко во чаша или шејкер.Користете го 2 пати дневно. Може да користите и блендер за мешање.Користете го наутро, помеѓу главни оброци или после тренинг. Внимателно прочитајте ја декларацијата.Пијте 8-10 чаши вода дневно.

Main Menu

MuscleTech Mass-Tech Gainer 3.2kg

3,250 ден