MuscleTech NitroTech Whey Protein 1.8 kg.

4,290 ден

Нема на залиха

  • WHEY PROTEIN POWDER – MuscleTech Nitro-Tech е најмоќната протеинска формула некогаш развиена. Тоа е научно конструирана формула од изолирана сурутка за зајакнување на мускулите, дизајнирана за повеќе мускули, поголема сила и подобри перформанси.
  • MUSCLE BUILDER for MEN & WOMEN – MuscleTech Nitro-Tech има 5 g глутамин и прекурсор, 6,8 g BCAA и клинички проучена доза од 3 g HPLC-тестиран креатин монохидрат за да помогне во изградбата на чиста мускулна маса, зголемување на силата и подобрување на перформансите за мажи и жени.
  • PROTEIN POWDER for MUSCLE GAIN – Во 6-неделна, двојно слепа студија која ги вклучи основните состојки на Nitro-Tech, испитаниците добија 70% повеќе чиста мускулатура од оние кои користеа обична сурутка (8,8 наспроти 5,1 lbs) и ја зголемија нивната клупа повеќе ( 34 наспроти 14 lbs). Забелешка: Користете го овој производ само како додаток на храна. Не користете за намалување на телесната тежина.
  • CREATINE MONOHYDRATE – Почнете повторно да ги замислувате границите на големината и јачината со чист, HPLC-тестиран креатин. Научните студии покажаа дека помага да се надополнат залихите на АТП во телото за подобри перформанси, повеќе мускули и зголемување на силата.
  • ABSORBS FAST and DIGESTS EASILY – Пептидите од сурутка се ултра чист, брзо апсорбиран и брзо сварлив протеин од сурутка во прав кој ви овозможува побрзо да се опоравите, да изградите повеќе слаби мускули и да добиете подобри резултати од вашите тренинзи.
Катеорија:

Нутритивни факти / Сервирање: 1 дозерка (46 g) / Вкупно сервирања во пакувањето:40

Количество Во 1 дозерка/Дневна референтна вредност. Енергетска вредност 150 kcal;Масти 2.5g 3%; – од кои заситени масни киселини2 g 10%;Холестерол 90 mg 30%; Јаглехидрати 3 g 1%;- од кои шеќер 2 g+;Протеин 30 g 60%; Калциум 380 mg 29%; Железо 0,6 mg 3%; Содиум140 mg 6%; Калиум 200 mg 4%; Л Леуцин3.3 g+; Л Валин1,8 g +;Л Исолеуцин1,7 g+; Креатин монохидрат3g+.

Состав: Мешавина од протеински изолат од сурутка и пептиди од сурутка ( пептиди од сурутка, протеински изолат од сутурка, протеински изолат од сутурка 97%), протеински концентрат од сурутка ,малтодекстрин,калциум карбонат, природни и вештачки вкусови , лецитин од соја и / или сончоглед, мешавина од згуснувачи(гума од целулоза, ксантан гума,карагинан),ензиплекс(папаин,амилаз) сол, сукралоза, ацесулфам-к.

Содржи млеко и состојки од соја. Обработени во објект што исто така преработува состојки од пченица, кикирики , јаткасти плодови, јајце и морски плодови.

Употреба: Измешајте 1 дозеркa ( 46g) со 130- 150 ml ладна вода или обезмастено млеко во чаша или шејкер.Користете го помеѓу главни оброци,пред или после тренинг. Целосно прочитајте ја декларацијата пред употреба и следете ги препораките за употреба.

Предупредување: Не го користете доколку сте бремени или доите. Консултирајте се со доктор пред почнување на диета или програма за вежбање. Не го употребувајте доколку пакувањето е оштетено.Чувајте на суво и ладно место (16 до 25 степени). Напомена: Користете го продуктот како додаток на исхраната, не ко користете за намалување на тежина. Чувајте надвор од дофат на деца.Рок на употреба: означено на пакувањето

Main Menu

MuscleTech NitroTech Whey Protein 1.8 kg.

4,290 ден