Natural Protein Bar 40gr.

100 ден

Нема на залиха

Со вкус на банана и чоколадо

Нутритивни вредности во 40гр. :Енергетска вредност  175kcal,Масти-7,3гр,Заситенимасти 3,2гр,Јаглехидрати-15гр,Шеќери 8,5гр,Протеин 12гр, Сол 0,13гр. Состав: Грицки од соја(20% протеински изолат од  соја*,скроб*,сол)соја (13%),печени кикирики* (13%),шекерен сируп*,малтодекстрин*, протеин од грашок*(6%), парчиња банана* (6%) (банани*, оризово брашно*), кокосово масло, парчиња темно чоколадо (5%)
[какао маса*, шеќер*, какао во прав со намалена маснотија*, декстроза*, какао путер*, емулгатор (лецитини )], гликозен сируп, фруктоза, навлажнувач (глицерол), природен аромат*, сол, екстракт од ванила*, емулгатор [лецитини(СОЈА)].* природна состојка Може да содржи: МЛЕКО, ГЛУТЕН, ЈАТКИ.*

Со вкус на боровинка 

Нутритивни вредности во 40гр. :Енергетска вредност 172kcal,Масти-6,6гр,Заситенимасти 2,8гр,Јаглехидрати-16гр,Шеќери 9гр,Протеин 12гр, Сол 0,35гр. Состав: Грицки од соја (23,5%) (изолат на протеин од соја*, скроб*, сол), сируп од инвертен шеќер, печени кикирики* (11%), малтодекстрин*, зрна од соја* (7%), протеин од грашок* (6, 5%), кокосово масло, захаросани брусница* (5,5%) (шеќер*, брусница*, оризово брашно*, сончогледово масло*), фруктоза, гликозен сируп, печени БАДЕМИ* (4%), захаросани боровинки* (3 ,5%) (боровинки*, шеќер*, оризово брашно*, сончогледово масло*), навлажнувач (глицерол), природни ароми*, киселина (лимонска киселина), сол, екстракт од ванила*, емулгатор [лецитини (СОЈА)]. *природна состојка Може да содржи: МЛЕКО, ГЛУТЕН, ЈАТКИ.*

Дополнителни информации

Вкус

Банана чоколадо, Боровница

Main Menu

Natural Protein Bar 40gr.

100 ден