Oatmeal Instant 1 kg (Инстант протеински овес)

380 ден

Производ кој ќе ги задоволи вашите секојдневни потреби. Искористете ги предностите и сите негови својства. Богат извор на јаглехидрати, минерали, витамини и незаситени масти. Помалку од 1гр шеќери во доза.

Категории: , , Ознака

INSTANT OATMEAL slika

INSTANT OATMEAL е производ врз база на овес со брзо разложување.

INSTANT OATMEAL е производ со богат извор на:

– јаглехидрати со низок гликемиски индекс (кој ќе ви го одржава нивото на јаглехидрати во мускулите)

– висок процент на растителни влакна ( кои помагаат во подобрување на цревните патишта )

– незаситени масти ( кои го подобруваат липидниот профил )

– многу витамини и минерали ( кои помогаат во задржување на балансот на биолошките функции )

INSTANT OATMEAL го снабдува телото со висок процент на минерали кои помагаат во одржување на електролитниот баланс во телото со што се зголемува ефикасноста на позитивното потење. Исто така обезбедува важни витамини и јаглехидрати во метаболизмот, со што се подобруваат перформансите.

INSTANT OATMEAL е додаток во исхраната кој може да се конзумира секојдневно за да се искористат предностите и сите негови својства. Поради тоа што се смета за важен извор на јаглехидрати, се препорачува рано наутро и 1ч пред физичка активност.

INSTANT OATMEAL slika3

Бенифиции на производот:

– Висок протеински внес

– Го намалува мускулниот анаболизам

– Го забрзува опоравокот на мускулите

– Може да замени оброк

INSTANT OATMEAL sostav

Начин за употреба: Измешајте една доза (100гр) со 200 мл. вода или млеко и мешајте се додека потполно не се раствори.

Предупредувања:

– Ако имате било каква медицинска состојба консултирајте се со вашиот матичен лекар пред да го користите овој производ.

– Овој производ не е наменет за дијагностицирање, третирање, лечење или спречување на било каква болест.

– Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана.

– Чувајте го подалеку од дофат на деца.

– Одкако ќе се отвори чувајте го на ладно и суво место.

– Не се препорачува за деца или бремени или доилки.

– Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативен ефект.

 

See It Styled On Instagram

    Instagram did not return any images.

Shop By Department