Omega 3 concentrate (100 гел капсули)

1,508 ден

На залиха

омега-3 концентрат

Производ кој содржи омега-3 масни киселини (ЕПА-ДХА), добиени од ценетото рибино масло со метод на молекуларна дестилација. Активните состојки на Omega 3 Concentrate помагаат за нормализирање на нивото на мастите во крвта и крвниот притисок, ги намалуваат воспаленијата, имаат удел во нормалното функционирање на нервниот систем и мозочната работа, па дури и го подобруваат видот.

За кого се препорачува?
⇨лица кои имаат проблеми со крвниот притисок и кардиоваскуларниот систем и сакаат да го одржат нормалното функционирање на овие органи,
⇨бремени жени и млади деца, со цел да се потпомогне нормалниот развиток на детето,
⇨за сите што сакаат да го зајакнат своето тело во борбата со воспалителните процеси (пр. ревматски заболувања),
⇨оние што се на диета со намален внес на масти,
⇨за сите што сакаат да го зачуваат здравјето на своите очи и нервниот систем.

Состав
180мг          ЕПК (еликозапентаноична киселина)
120мг          ДХК (докозахексаноична киселина)

Дозирање: 1 гел капсула дневно, или по препорака на лекар или фармацевт

Main Menu

Omega 3 concentrate (100 гел капсули)