PEANUT BUTTER CREAMY 350 gr

270 ден330 ден (-18%)

Нема на залиха

✅Органски

✅Долг рок на траење

✅Нема потреба да се чува разладено

✅Нема додаден шеќер

✅99% кикиритки

✅Совршен за готвење или како додаток во смути

✅Достапно во 350гр

Катеорија:

Состојки: Органски кикирики 99,3%, сол 0,7%.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија 2398kJ / 578kcal

Маснотии 42,5гр од кои заситени 7.2g

Јаглени хидрати 20.1g

Влакна 6,9g

Протеини 24.2g

Сол 0,7гр

Main Menu