PepForm® Creatine Peptides 90 caps.

890 ден

На залиха

Придобивки:

  • Растворлива и високо биодостапна пептидна форма
  • Брза апсорпција
Категории: ,

Creatine PepForm® Peptides е додаток во исхраната кој содржи уникатна форма на креатин направен од сопствен процес кој комбинира креатин со пептиди изолирани од свежа слатка сурутка користејќи напредни технологии за фракционирање и раздвојување.

Creatine PepForm® Peptides е најочекуваниот додаток на пазарот и далеку супериорен во однос на стандардниот креатин. Структурираните пептиди се апсорбираат побрзо, подобро се користат и му обезбедуваат на телото најголеми ефекти од додатоците на креатин. Креатинските пептиди Pure Advantage обезбедуваат подобрена форма на креатин за зголемување на физичките перформанси при последователни изливи на краткорочни вежби со висок интензитет. Поволниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин.

Препорачана доза: Земете 2-4 капсули дневно 30-60 минути пред тренинг со многу вода.

Нутритивна вредност во доза ( 2 капсули): PepForm® Creatine Peptides 1000 мг- од кои чист креатин 400мг.

Состав: PepForm® креатин(пептиди од сурутка /од млеко/, Креатин монохидрат), желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, боја: титаниум диоксид), средство против згрутчување: магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Рок на употреба: втиснат на пакувањето. Чувајте го на температура што не надминува 25 степени, на суво, ладно место, надвор од сончева светлина. Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Предупредување за алергии: Може да содржи траги од јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови и кикиритки.

 

Main Menu

PepForm® Creatine Peptides 90 caps.