Poppies Crisp Bread 100gr

Нема на залиха

Категории: ,

Mr. Popper’s® Poppies Crisp Bread е екструдиран производ со типичен вкус. Направен е само од најдобрите состојки и може да се пофали со овие неверојатни карактеристики како што се малку маснотии, малку заситени масти, низок шеќер и е совршен извор на протеини и влакна.

Упатство за употреба: Можете да го консумирате со или без намази. Совршен е за вашата забава, на патувања или само како ваша ужина.

3 Вкуса

Whole Grain With Herbs

Нутритивни вреднoсти во 100gr: Енергетска вредност 1367 kJ/328 kcal;Масти 1.3gr.;Заситени масти 0.2gr.; Јаглехидрати 64gr.; Шеќери 2.3gr.;Влакна 7.7 gr.; Протеин 10gr.; Сол
0,7gr.

Состојки: интегрално пченично брашно (глутен), ориз, интегрално ржано брашно (глутен), компир скроб, сурутка во прав (од млеко), мешавина од тревки 1% (сладок босилек, оригано), сол

Amarant

Нутритивни вреднoсти во 100gr: Енергетска вредност 1470 kJ/350 kcal;Масти 2.4gr.;Заситени масти 0.4gr.; Јаглехидрати 65.2gr.; Шеќери 1,1gr.;Влакна 6,7 gr.; Протеин 14.3gr.; Сол

0,9gr.

Состојки : пченка, ориз, амарант 10%, жолт грашок, протеин од грашок, морска сол. (сите состојки се од органска фарма).

Veggie 

Нутритивни вреднoсти во 100gr: Енергетска вредност 1372 kJ/329 kcal;Масти 1gr.;Заситени масти 0.1gr.; Јаглехидрати 66.4gr.; Шеќери 0,8gr.;Влакна 5 gr.; Протеин 9,8gr.; Сол
0,9gr.

Состојки : ориз, пченкарно брашно, жолт грашок, сув кромид, микс од зеленчук 1% (пашканат, морков, магдонос, лист магдонос, млад лук, лист луга), компир снегулки, морска сол (сите состојки се од органска фарма).

Fiber Plus 

Нутритивни вреднoсти во 100gr: Енергетска вредност 1343 kJ/322 kcal;Масти 1.5gr.;Заситени масти 0.2gr.; Јаглехидрати 60.3gr.; Шеќери 2.5gr.;Влакна 11.6 gr.; Протеин 9.9gr.; Сол 1.2gr.

Состојки ‘рж 25% (глутен), ориз 22%, пченица 22% (глутен), ‘ржано брашно (глутен), пченични трици (глутен), пченкарни трици, компир скроб, сурутка во прав (млеко), сол, кулер (печен јачмен/глутен /).

Предупредување: Да се чува на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкус

Veggie, Amaranth, Whole Grain with Herbs, Fiber Plus

Main Menu

Poppies Crisp Bread 100gr