Power Gel Hydro – 67 g – портокал

120 ден

На залиха

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на портокал.

 

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на портокал.

Препорачана употреба: 1 – 2 кесички дневно. Земете по потреба една ќесичка во регуларни интервали за време на физичка активност со вода.

Состојки: Состојки: Вода, малтодекстрин, концентрат од овошни сокови(13% јаболко,портокал), фруктоза, натриум
хлорид, киселина (цитрична киселина, натриум цитрат, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат),
стабилизатор (ксантанова гума ),природни ароми.

Нутритивни информации во: 67 ml
Енергија kJ (kcal) 436 (102)
Масти 0 g
    – од кои заситени 0 g
Јаглехидрати 25 g
    – од кои шеќери 13 g
Протеини 0 g
Сол 0,53 g
Натриум 204 mg

℮ 67 ml = 1 порција

Main Menu

Power Gel Hydro – 67 g - портокал