Power Gel Original – 41 g – тропско овошје

100 ден

На залиха

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на тропско овошје.

 

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум – со вкус на тропско овошје.

Препорачана употреба: 1 – 4 ќесички дневно. Земете по потреба една ќесичка во регуларни интервали за време на физичка активност со вода.

Состојки: Малтодекстрин, вода, фруктоза, натриум хлорид, киселина (млечна киселина), натриум цитрат, конзерванс (калиум сорбат), природни ароми.

Нутритивни информации во: 100 g 41 g
Енергија kJ (kcal) 1074 (253) 440 (104)
Масти 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 63 g 26 g
    – од кои шеќери 24 g 10 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 1,3 g 0,52 g
Натриум 506 mg 207 mg

℮ 41 g = 1 порција

Main Menu

Power Gel Original – 41 g - тропско овошје