Power Gel Original – 41 g – зелено јаболко

100 ден

На залиха

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со натриум и кофеин – со вкус на зелено јаболко.

Концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на зелено јаболко.

Препорачана употреба: 1 – 2 ќесички дневно. Земете по потреба една ќесичка во регуларни интервали за време на физичка активност со вода. Висока содржина на кофеин (50 mg / 41 g). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Состојки: Малтодекстрин, вода, фруктоза, натриум хлорид, киселина(лимонска киселина), кофеин (0,1%), натриум цитрат, конзерванс (калиум сорбат)природни ароми.

Нутритивни информации во: 41 g
Енергија kJ (kcal) 439 (103)
Масти 0 g
    – од кои заситени 0 g
Јаглехидрати 26 g
    – од кои шеќери 11 g
Протеини 0 g
Сол 0,51 g
Натриум 205 mg
Кофеин 50 mg

 

℮ 41 g = 1 порција

Main Menu

Power Gel Original – 41 g – зелено јаболко