PowerBar Clean Whey bar 45g – Чоколадно брауни

100 ден

Нема на залиха

  • Богат со протеин: 15гр во бар.
  • Ниско ниво на шеќер:не повеќе од 1гр на бар.
  • Без аспартам
  • Погоден за вегетаријанци

 

Високо протеински бар – со вкус на чоколадно колаче.

Препорачана употреба: 1 барче дневно. Како дел од балансирана и здрава исхрана.Прекумерна употреба може да предизвика лаксативни ефекти.

Состојки:Изолат протеин од сурутка (млеко) (16%), растворливи гликозни влакна (отпорен малтодекстрин), сируп од олигофруктоза, навлажнувач (глицерол), млечни протеини, крцкави протеини од сурутка (млеко) (8%) [брашно од ориз, изолат протеин од сурутка (млеко) , емулгатор (лецитини)], хидролизиран протеин од сурутка (млеко), растителни масла и маснотии (кокос),какао во прав со намалени маснотии (6%), ароми, сол, емулгатор (лецитини (соја)), засладувач (сукралоза).

Може да содржи: кикирики, глутен, лешници, бадеми.

Нутритивни информации во: 45 g
Енергија kJ (kcal) 594 (142)
Масти 3,9 g
    – од кои заситени 0,5 g
Јаглехидрати 9,8 g
    – од кои шеќери 0,8 g
    – од кои полиоли 5,7g
Влакна 8,6g
Протеини 15 g
Сол 0,31 g

℮ 45 g = 1 порција

Main Menu

PowerBar Clean Whey bar 45g - Чоколадно брауни

100 ден