PowerBar Clean Whey bar 45g – Колачи

100 ден

Нема на залиха

  • Богат со протеин: 15гр во бар.
  • Ниско ниво на шеќер:не повеќе од 1гр на бар.
  • Без аспартам
  • Погоден за вегетаријанци

 

Високо протеински бар – со вкус на колачи.

Препорачана употреба: 1 барче дневно. Како дел од балансирана и здрава исхрана.Прекумерна употреба може да предизвика лаксативни ефекти.

Состојки:Изолат протеин од сурутка (млеко) (17%), растворливи гликозни влакна (отпорен малтодекстрин), навлажнувач (глицерол), олигофруктозен сируп, крцкави протеини од сурутка (млеко) (9%) [брашно од ориз, изолат протеин од сурутка (млеко), емулгатор ( лецитини)], млечни протеини, хидролизиран протеин од сурутка (млеко), растителни масла и масти (кокос), мелени бисквити со засладувачи (4%) [пченично брашно, засладувачи (малтитол, изомалт), прочистен путер (млеко), инулин, сол , природен ароматизиран бурбон ванила, агенс за подигање (натриум хидроген карбонат)], темно чоколадо со засладувач (3%) [какаова маса, засладувач (малтитол), путер од какао, емулгатор (лецитини (соја))], сол, ароми, емулгатор ( лецитини (соја)), засладувач (сукралоза).

Може да содржи: кикирики, лешници, бадеми.

Нутритивни информации во: 45 g
Енергија kJ (kcal) 620 (148)
Масти 4,6 g
    – од кои заситени 0,9 g
Јаглехидрати 10 g
    – од кои шеќери 0,8g
    – од кои полиоли 6,3g
Влакна 7,8g
Протеини 15 g
Сол 0,34 g

℮ 45 g = 1 порција

Main Menu

PowerBar Clean Whey bar 45g - Колачи

100 ден