PowerBar Clean Whey bar 45g – Ванила кокос

100 ден

Нема на залиха

  • Богат со протеин: 15гр во бар.
  • Ниско ниво на шеќер:не повеќе од 1гр на бар.
  • Без аспартам
  • Погоден за вегетаријанци

 

Високо протеински бар – со вкус на ванила и кокос.

Препорачана употреба: 1 барче дневно. Како дел од балансирана и здрава исхрана.Прекумерна употреба може да предизвика лаксативни ефекти.

Состојки:
Изолат протеин од сурутка (млеко) (16%), сируп од олигофруктоза, растворливи гликозни влакна (отпорен на малтодекстрин), навлажнувач (глицерол), млечни протеини, крцкави протеини од сурутка (млеко) (8%) [брашно од ориз, изолат протеин од сурутка (млеко) , емулгатор (лецитини)], хидролизиран протеин од сурутка (млеко), растителни масла и маснотии (кокос), сушен кокос (6%), бело чоколадо со засладувач (3%) [засладувач (малтитоли), путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (лецитин)], ароми, сол, емулгатор (лецитин (соја)), засладувач (сукралоза).

Може да содржи: кикирики, глутен, лешници, бадеми.

Нутритивни информации во: 45 g
Енергија kJ (kcal) 627 (150)
Масти 5,3 g
    – од кои заситени 2,0 g
Јаглехидрати 9,4 g
    – од кои шеќери 1,0 g
    – од кои полиоли 6,5g
Влакна 8,1g
Протеини 15 g
Сол 0,31 g

℮ 45 g = 1 порција

Main Menu

PowerBar Clean Whey bar 45g - Ванила кокос

100 ден