Powerbar Protein Soft Layer Bar – 40g – White Choc Strawberry

100 ден

На залиха

  • Високо со протеини
  • Ниско ниво на шеќер
  • Спакувано без пластика – во лист што може да се компостира
  • Вегетаријански – без колаген
  • Без палмино масло

Протеинско барче за спортисти, со засладувач.
Protein Soft Layer Bar ви обезбедува протеини во три вкусни слоеви: кремаста, мека протеинска обвивка се среќава со деликатен слој со вкус на  ванила тофи и крцкава карамела – прелиени со бело чоколадо. Високо ниво на протеин и ниско ниво на шеќер. Совршен за после физичка активност или за ужинка помеѓу. Во исто време, е без палмино масло и колаген и е целосно спакуван без пластика во компостирачка фолија.

Препорачана употреба:
1 бар/ден. Може да има лаксативно дејство доколку се консумира прекумерно. Покрај разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на ладно и суво место.

Нутритивни вредности во 40гр.: Енергетска вредност 138kcal,Масти-5,6гр,Заситенимасти-2,6гр,Јаглехидрати 13гр,Шеќери 1,7гр,од кои полиоли 11гр,Влакна 5,9гр,Протеин 10гр, Сол 0,18гр.

Состав: Средство за зголемување (полидекстроза), , без додаден шеќер бело чоколадо со засладувач (20%) [засладувач (малтитол), путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (лецитини)], млечни протеини (калциум КАЗЕИНАТ, протеински изолат од сурутка), навлажнувачи (сорбитоли , глицерол), грицки  од соја (5%) (протеин од соја, скроб, сол), засладувач (малтитол), без додаден шеќер темно чоколадо со засладувач (3%) [какао маса, засладувач (малтитол), какао путер, емулгатор (лецитини (СОЈА))], обезмастено млеко во прав, масло од репка, протеин од соја, сончогледово масло, замрзнати сушени јагоди (1%), шеа путер, природни ароми, емулгатор [лецитини (СОЈ)], концентратод јаболка и хибискус, сол.

Може да содржи: пченица,  јачмен, овес, кикирики, бадеми, лешници, индиски ореви.

Main Menu

Powerbar Protein Soft Layer Bar - 40g - White Choc Strawberry