Quamtrax Protein Wafer- Chocolate

60 ден

Нема на залиха

Протеинска наполитанка со високо количество на протеин,со витамини. Содржи шеќер и засладувачи.

Protein Bars се неодоливи протеински барчиња кои потсетуваат на наполитанки, имаат крцкава текстура, многу се лесни и вкусни. Тие исто така обезбедуваат добра количина млечни протеини и јаглехидрати кои ќе ви дадат енергија токму кога ви е најпотребна.

Состав: Млечен протеин, обвивка од млечночоколадо (23%)[шеќер, какао путер, млеко
во прав, какао паста, емулгатор: соја лецитин, природен вкус на ванила], темно
чоколадо (13%) [какао паста, шеќер, какао путер, емулгатор: соја лецитин и природен
вкус на ванила], нехидрогенизирана растителна маст (кокос и сончоглед), пченично
брашно, фруктоза, креатин, емулгатор (соја лецитин и E476), згуснувач (гуарова гума),
гасификатори (амониум бикарбонат и натриум бикарбонат), витамински комплекс,
засладувач (сукралоза).

Nutrition information for each component

Main Menu

Quamtrax Protein Wafer- Chocolate

60 ден