PROTEINELLA CHOCO HAZELNUT 400G

450 ден

Нема на залиха

здрава форма на кремот од лешник без палмино масло

без додаден шеќер

збогатено со протеини

Состојки: Засладувач: малтитол, сончогледово масло, концентрат на протеини од сурутка (од млеко) (содржи млеко) (12%), лешници (10%), сладок прашок од сурутка (од млеко), намален маснотии какао во прав (6,5%) , какао путер, масло од кокос, емулгатор: лецитини (сончоглед), екстракт од ванила. Преголемата потрошувачка може да предизвика лаксативни ефекти. Алерген: Содржи млеко и лешник. Може да содржи бадеми.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија (kJ / kcal) 2057/496

Маснотии 35,2 г. од кои заситени 7,7 g

Јаглехидрати 44,9 g од кои шеќери 6,6 г.

Влакна 2,5 g

Протеини 13,2 g

Сол 0,18 г.

Main Menu

PROTEINELLA CHOCO HAZELNUT 400G

450 ден