PROTEINELLA WHITE CHOCOLATE 400 gr - NoLimit.mk

PROTEINELLA WHITE CHOCOLATE 400 gr

350 ден490 ден (-29%)

На залиха

HealthyCo намаз од бело чоколадо е вкусен чоколаден намаз без додаден шеќер, без палмино масло и со додаден протеин.

Состојки: Засладувач: малтитол, сончогледово масло, обезмастено млеко во прав (13%), концентрат на протеини од сурутка (од млеко) (12%), путер од какао, кокосово масло, емулгатор: лецитин (сончоглед), екстракт од ванила.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија (kJ / kcal) 2187/528

Протеини 14,2g

Маснотии 39,2g од кои заситени 8,6 g

Јаглехидрати 43,8гр од кои шеќери 7,3г

Влакна <0,1 g

Сол 0,1гр

Main Menu

PROTEINELLA WHITE CHOCOLATE 400 gr

350 ден490 ден (-29%)

Додади во кошничка