Proteinella White Chocolate Bar – 35 g

85 ден100 ден (-15%)

Нема на залиха

Чоколаден протеински бар без додаден шеќер и палмино масло

Одлично на вкус, за ужинка во текот на денот или после тренингот

Во два вкусни чоколадни вкусови

Вкусен протеински бар полн со чоколадо, без додаден шеќер и палмино масло.

HealthyCo Proteinella Chocolate Bar – чоколаден бар со додаден протеин, без додаден шеќер

HealthyCo Proteinella Chocolate Bar е вкусен чоколаден протеински бар кој е без додаден шеќер и палмово масло. Покрај неговиот нежен сладок вкус, можете да очекувате 6 грама протеини во еден бар. Протеинскиот бар има одличен вкус и може да ги замени обичните чоколади, кои се прелеваат со шеќер, но и како брза закуска во секое време од денот или дури и после тренинг, затоа што тоа ќе го надополни вашето тело со потребните хранливи материи. Постојат два вкусови од кои може да изберете, во зависност од тоа дали сте обожавател на бело или лесно млечно чоколадо.

Main Menu

Proteinella White Chocolate Bar – 35 g

85 ден100 ден (-15%)