PUMP KICK – 450 G

1,750 ден

Нема на залиха

  • Исклучително ефикасен
  • Безбеден и ефикасен состав
  • Поддржува брзиот раст на мускулната сила
  • Нема непотребни полнила и адитиви
  • Го поддржува растот на мускулната маса
Катеорија:
Pump Kick е модерен пре-тренинг производ кој се базира на висококвалитетен бета-аланин, црвен цвекло екстракт, тирозин, цитрулин малат и таурин. Цврстото додавање на амино киселините со разгранет ланец ги штити мускулите од катаболизам и го намалува времето на регенерација. Кофеинот ја зголемува енергијата и желбата да делува и ја зголемува концентрацијата. Витамини додадени на формулата (C, B6, B12) помагаат да се одржи нормалниот метаболизам што дава енергија, да придонесе за намалување на замор и замор и да помогне во правилното функционирање на имунолошкиот систем.

Препорачана употреба
Измешајте 2 дози прав (15 g) со 300 ml вода. Употреба пред тренингот.

Состојки
Бета-аланин, BCAA (L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин), екстракт од коренот на репка Beta vulgaris L., L-аргинин хидрохлорид, тирозин, цитрулин малат, ароми, таурин, регулатор на киселост (лимонска киселина), безводен кофеин , засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), концентриран сок од корен од репка во прав (за боење) 2, средство против стврднување (силициум диоксид), бои (бета-каротен1,3, Е1043 *), витамин Ц (L-аскорбинска киселина) , витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин). * Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Се однесува на вкусовите: јагода-манго1, егзотични бонбони2, нектарин-портокал3.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се ​​чува подалеку од мали деца. Заштитете од директна сончева светлина.

Serving size: 15 g
Servings: 30
Amount per: 15 g (% NRV)
Vitamin C 30 mg (37,5%)
Vitamin B6 2 mg (143%)
Vitamin B12 6 µg (240%)
Beta-alanine 3500 mg
Beet root extract 1500 mg
L-arginine HCI (of which L-arginine) 1500 mg (1240 mg)
Tyrosine 1500 mg
Citrulline malate (of which citrulline) 1500 mg (850 mg)
L-leucine 1500 mg
L-isoleucine 750 mg
L-valine 750 mg
Taurine 500 mg
Caffeine 200 mg

Main Menu

PUMP KICK – 450 G

1,750 ден