fbpx

Pump Xplode Powder 300g

1,200 ден

На залиха

Ако не сте задоволни од ефикасноста на вашиот тренинг или ако мислите дека вашето тело не соработува OLIMP PUMP EXPLODE е диететски суплемент, кој е направен да ви овозможи да ја преминете оваа бариера.

Категории: ,

PUMP EXPLODE – најнов производ на ОLIMP кој ја подобрува и ја зголемува силата, ги зголемува перформансите, не содржи кофеин и креатин. Гарантира јаки перформанси во текот и на најтешките тренинзи.

OLIMP PUMP EXPLODE нема кофеин и затоа може да се користи при вечерни тренинзи. Исто така може да се користи во било кој дел на денот. Негова главна задача е да постигне максимална мускулна пумпа и издржливост во тек на тренингот.

Главни компоненти на OLIMP PUMP EXPLODE се:

Цитрулин – ја подржува синтезата на аргининот и ја контролира количината на азотниот оксид во мускулите.

ААКГ – ја подобрува енергијата при вежбање, ги транспортира кислородот и хранливите материи во мускулите неопходни во текот на тренингот.

Бета аланин – мускулите се подобро припремени за тренинг.

Натриум цитрат – го зголемува капацитетот на вежбање, го намалува заморот.

Црни бибер екстрат – ја зајакнува циркулацијата на крвта во дигеститивниот систем, така да хранливите материи подобро се апсорбираат.

Содржи и витамин Б6 кој исто така помага да се смали заморот, како и одржување на нормалниот метаболизам на протеините и гликогенот.

Да ремизираме прецизната комбинација на ААКГ, Л-Цитрулин и останатите состојки овозможуваат:

– Позитивно влијание и одржување на позитивниот биланс на азотот,

– ја подобрува исхраната на мускулите,

– го зголемува ефикасноста на тренингот,

– имаат анти-катаболички ефект,

– ја промовираат регенерацијата,

– ја подржуваат борбата против замор,

– имаат позитивен ефект на подобрување при апсорбирањ на хранливите материи,

– ја зголемува силата.

Ако не сте задоволни од ефикасноста на вашиот тренинг или ако мислите дека вашето тело не соработува OLIMP PUMP EXPLODE е диететски суплемент, кој е направен да ви овозможи да ја преминете оваа бариера.

Состојки: L-цитрулин, алфа-кетоглутарат, L-аргинин, вкусови, бета-аланин, регулатор на киселост – лимонска киселина; натриум цитрат, боја – Е 150d (за вкус на кола); средство против стврднување – силициум диоксид; засладувачи – ацесулфам К, сукралоза; никотинамид – ниацин, екстракт од плодови на црн пипер (Piper nigrum L.), цијанокобаламин – витамин. Б12, пиридоксин хидрохлорид – вит. Б6, тиамин хидрохлорид – вит. B1, пигменти: каротини, кармин, рибофлавин, Е 150C, Е 150d, E 133 патент сино V, индиго кармин, chlorophylls и chlorophyllin, curcumin, антоцијани, екстракт од црвен пипер, betanin.

Растворете еден дел од производот (9g) во 250 ml вода. Земете една порција дневно, околу половина час пред тренинг.

Не се препорачува за употреба од страна на бремени жени, доилки и луѓе кои се алергични на било која компонента на производот. Додаток во исхраната не може да биде замена за здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Да се ​​чува на суво и темно место недостапно за мали деца.

Main Menu