PureGold Vegan Protein 500g

750 ден

Нема на залиха

Pure Gold Vegan Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Катеорија:

Vegan Protein

Премиум вегански протеински напиток во прав

19 g протеин во сервирање

Pure Gold Vegan Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Препораки за употреба и складирање: додадете 1 сервирање (25 g = 3/4 дозер) во 250 ml вода или растително млеко. Земете едно сервирање наутро или во текот на денот. Препорачана употреба е едно сервирање дневно.

Состав: Протеински изолат од грашок, протеински изолат од кафеав ориз, какао во прав со намалена масленост (10-12%), арома (чоколадо, лешник), натриум хлорид, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), протеински концентрат од тиква.

 

Нутритивни информации

Сервирање: 25; вкупно дози во пакувањето: 20

Во 100 g Во 25 g %ПДВ*
Енергија 1548 kJ / 369 kcal 387 kJ / 92 kcal 5%
Масти 3,9 g 0,9 g 1%
   Од кои заситени 0,8 g 0,1 g 0%
Јаглехидрати 7,3 g 1,8 g 1%
   Од кои шеќери 0,9 g 0,2 g 0,5%
Протеини 75 g 19 g 38%
Сол 1,5 g 0,4 g 7%
Влакна 5,0 g 1,2 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Main Menu

PureGold Vegan Protein 500g

750 ден