qProtect (90 таблети)

767 ден

Нема на залиха

антиоксидант со гинко

qProtect е производ за секојдневна заштита на клетките кој во својот состав ја содржи билката гинко билоба. Оваа билка овозможува соодветна циркулација на крвта, ја подобрува мозочната функција, концентрацијата и меморијата. Овој производ го надополнивме со четири значајни антиоксиданти: витамин Ц, бета каротен, витамин Е и селен, кои можат да бидат особено делотворни доколку се даваат во комбинација и да обезбедат соодветен дотур на кислород и хранливи материи на клетките.

За кого се препорачува?
– на секој кој сака секојдневна антиоксидантна заштита,

– на лица изложени на секојдневен стрес,

– на секој кој сака да ја одржи менталната и физичката свежина,

– на постари лица кои сакаат да ја задржат нормалната мозочна функција и меморијата,

– на лица кои страдаат од кардиоваскуларни проблеми,

– на лица кои имаат студени екстремитети,

– на лица кои страдаат од тинитус (зуење во ушите),

– на лица со несоодветен начин на исхрана,

– на активни и пасивни пушачи како и лица изложени на аерозагадување,

– на лица кои редовно конзумираат алкохол.

Состав
3000      И.Е.Бета каротен
60мг      Витамин Ц
10И.Е.   Витамин Е
20мцг    Селен
50мг      Лист од гинко билоба

Дозирање: 1-3 таблети дневно или по препорака на лекар

Main Menu

qProtect (90 таблети)

767 ден