Quamtrax Vegan Protein | 500 gr

690 ден

Нема на залиха

Vegan Protein

100% растително потекло; без ГМО; 20,6 g* протеин

Извор на протеини од грашок и ориз

Без додаден шеќер**

Одличен вкус

*во доза од  30 g / **содржи природни шеќери

Катеорија:

Vegan Protein. . Храна во прав за подготовка на напиток со протеини од грашок и ориз. Содржи засладувачи.

Без глутен и лактоза*. *Овој производ не ги содржи тие нутриенти како дел од неговиот состав, туку е произведен со машини во кои се процесираат други производи кои ги содржат тие состојки, па може да содржи траги.

Нутритивни факти

Сервирање: 1 дозер (30 g). Вкупно сервирања во пакувањето: 16.

100 g                 30 g

Енергија                                  1547,63 kJ               464,29 kJ

370,29 kcal              111,09 kcal

Масти                                     6,26 g                      1,88 g

Од кои заситени масти       1,99 g                      0,6 g

Јаглехидрати                          10,05 g                    3,02 g

Од кои шеќери                    0,77 g                      0,23 g

Протеини                                68,95 g                    20,69 g

Сол                                          0,69 g                      0,2 g

 

Аминограм / 100 g

Л-Аланин 2,81 g Л-хистидин 1,63 g
Аспартамска киселина 6,34 g Л-изолеуцин 3,38 g
Л-Цистеин 0,88 g Л-леуцин 6,3 g
Глутамична киселина 11,55 g Л-валин 3,55 g
Л-Глицин 2,63 g Л-лизин 4,05 g
Л-пролин 3,43 g Л-метионин 1,14 g
Л-серин 3,35 g Л-фенилаланин 3,97 g
Л-тирозин 3,14 g Л-треонин 2,44 g
Л-аргинин 5,58 g Л-триптофан 0,53 g

Состав: протеини од грашок 54,5%, протеини од ориз 23,5%, обезмастено какао (Theobroma cacao L.), вкусови: вкус на чоколадо, вкус на крем, вкусови: блокатор на горчливост, засладувач: сукралоза. Може да содржи траги од млеко, соја, глутен и јајца.

Main Menu

Quamtrax Vegan Protein | 500 gr

690 ден