RASPBERRY JAM 375 gr

350 ден

Нема на залиха

HealthyCo Squeezy Raspberry Jam е џем од малина без додаден шеќер што може да се користи за каша или за палачинки и вафли. Погодно пакување што ви овозможува да го исцедите џемот директно врз храната. Содржи 75% бобинки (55% малина и 20% сок од аронија).

Катеорија:

Енергија 203 kJ / 49 kcal

Маснотии 0,8гр од кои заситени 0g

Јаглени хидрати 20гр од кои шеќери 5,4гр од кои полиоли 11g

протеини <0,5 g

Сол 0,08гр

Main Menu