REAL5 VEGAN ENERGY BAR – Јагода

90 ден

Нема на залиха

Вегански енергетски бар за спортисти со магнезиум – со вкус на јагода.

 

Вегански енергетски бар за спортисти со магнезиум – со вкус на јагода.

Препорачана употреба: 1 – 2 барчиња дневно. Како дел од балансирана и здрава исхрана

Состојки:суво грозје,овесни снегулки,снегулки од банана, сончогледово масло,сушени јагоди,магнезиум оксид.
Можно е да содржи глутен,јајце,кикиририки,соја, млеко, бадеми ,лешници, ореви,индиски ореви,бразилски ореви,фстаци,макадамиа, сусам.

Нутритивни информации во: 65 g
Енергија kJ (kcal) 988 (234)
Масти 3,8 g
    – од кои заситени 0,5 g
Јаглехидрати 45 g
    – од кои шеќери 39 g
Влакна 3,3g
Протеини 3,2 g
Сол 0,05 g
Магнезиум 99,5 mg

℮ 65 g = 1 порција

Main Menu

REAL5 VEGAN ENERGY BAR - Јагода

90 ден