Recovery Active – 1210 g – Чоколадо

1,690 ден

На залиха

Напиток во прав со протеини, јаглехидрати, магнезиум и цинк – со вкус на чоколадо.

Категории: ,

Напиток во прав со протеини, јаглехидрати, магнезиум и цинк – со вкус на чоколадо.

 • Протеините помагаат во растот и одржувањето на мускулната маса. Богат со јаглехидрати,плус 8 витамини и 3 минерали. 4 mg цинк по порција, цинкот овозможува нормална функција на имуниот систем. Магнезиумот учествува во намалување на заморот и истоштенота. Јаглехидратите придонесуваат за закрепнување на нормалната функција на мускулите (контракција) по многу интензивно и / или долго физичко вежбање што доведува до замор на мускулите и осиромашување на резервите на гликоген во скелетните мускули. Корисниот ефект се добива со консумација на јаглехидрати од сите извори, со вкупен внес од 4 g на kg телесна тежина, во дози, во првите 4 часа и не подоцна од 6 часа, по физичка активност.
  1. Употребувајте како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.
   Препорачана употреба: 1 порција дневно, веднаш по спортска активност.
   Инструкции за мешање (1 порција): Измешајте 55 g (приближно 3 дозери, пакувањето содржи дозер) со 200 ml вода.
  Нутритивни информации во: во 1 порција (55 g)*
  Енергија kJ (kcal) 877 (207)
  Масти 0,7 g
      – од кои заситени 0,4 g
  Јаглехидрати 39 g
      – од кои шеќери 22 g
  Протеини 11 g
  Сол 0,25 g
  Тиамин 0,37 мg
  Рибофлавин 0,45 мg
  Ниацин 4,3 мg
  Витамин Б6 0,38 мg
  Фолна киселина 74,3 μg
  Витамин Б12 1.1 μg
  Биотин 14 μg
  Пантоненска киселина 1,1 мg
  Магнезиум 112 mg
  Цинк 2,4 mg
  Бакар 0,30 mg

  Состојки: Обезмастено млеко во прав, сируп од гликоза, шеќер, какао во прав со намалени маснотии (4%), малтодекстрин, протеин од сурутка (млеко) (3%), протеин од соја, калциум казеинат (млеко), минерали (магнезиум оксид, цинк глуконат , глуконат од јаглен) , емулгатор (лецитин), витамини (ниацин, пантотенска киселина, витамин Б6, тиамин, фолна киселина, рибофлавин, биотин, витамин Б12), природен арома, цимет.Се продава според тежина, не волумен. Чувајте на ладно и суво место, надвор од дофат на деца. Рок на употреба: означено на пакувањето.

  ℮ 1210 g = 22 порции

  Main Menu

  Recovery Active – 1210 g – Чоколадо