Recovery Max – 1144 g – малина

1,690 ден

На залиха

  • Напреден напиток за регенерација.
  • Гликемични јаглехидрати.
  • Намалување на замореноста: магнезиум.
  • Поддршка на имунитетот: цинк.
Категории: ,

Протеините помагаат во растот и одржувањето на мускулната маса. Магнезиумот учествува во намалување на заморот и истоштенота. Јаглехидратите придонесуваат за закрепнување на нормалната функција на мускулите (контракција) по многу интензивно и / или долго физичко вежбање што доведува до замор на мускулите и осиромашување на резервите на гликоген во скелетните мускули. Корисниот ефект се добива со консумација на јаглехидрати од сите извори, со вкупен внес од 4 g на kg телесна тежина, во дози, во првите 4 часа и не подоцна од 6 часа, по физичка активност.

Нутритивни информации во: во 100 g во 1 порција (44 g)* во 2 порции (88 g)**
Енергија kJ (kcal) 1588 (374) 699 (165) 1397 (329)
Масти 1,8 g 0,8 g 1,6 g
    – од кои заситени 0,6 g 0,2 g 0,5 g
Јаглехидрати 66 g 29 g 58 g
    – од кои шеќери 20 g 8,8 g 18 g
Протеини 23 g 10 g 20 g
Сол 0,59 g 0,26 g 0,52 g
Магнезиум 189 mg (50%***) 83,2 mg (22%***) 166 mg (44%***)
Цинк 5,6 mg (56%***) 2,5 mg (25%***) 4,9 mg (49%***)

*во 44 g со 125 ml вода

**во 88 g со 250 ml вода

***% од нутритивна референтна вредност.

Напиток за возрасни во прав со протеини, јаглехидрати, магнезиум и цинк, со вкус на малина.

Употребувајте како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Препорачана употреба: 1-2 порции дневно, веднаш по спортска активност. По интензивно вежбање: 2 порции. По лесно вежбање: 1 порција. Инструкции за мешање (1 порција): Измешајте 44 g (приближно 3 дозери, пакувањето содржи дозер) со 125 ml вода.

Состојки: малтодекстрин (51%), протеин од сурутка (млеко) (29%), шеќер, брашно од овес (2%), регулатор на киселост (лимонска киселина), магнезиум карбонат, цинк цитрат, сол, природен вкус, боја (цвекло црвена) емулгатор (соја лецитин).

℮ 1144 g = 26 порции

Main Menu

Recovery Max – 1144 g – малина