SAMURAI KATANA SHADOW | 500 gr

1,490 ден1,790 ден

  • Максимална напумпаност

  • Максимален фокус

  • Неверојатна издржливост

  • Брз мускулен раст

  • Без додаден шеќер

KATANA SHADOW со вкус на лимон-лимета. Прехрамбен производ кој содржи цитрулин малат, кофеин, таурин и бета аланин наменет да ги задоволи побарувањата за време на интензивен мускулен напор, посебно за спортисти, со засладувач.

Сервирање: 2 мерици (13 g)

Вкупно сервирања во пакувањето: 38

Нутритивни факти   
Содржинаво 100 gво сервирање (13 g)%ПДВ* (во сервирање)
Енергија442 kJ / 104 kcal57 kJ / 14 kcal1%
Масти   од кои заситени0 g0 g0 g0 g0%0%
Јаглехидрати   од кои шеќери2 g0,14 g0,26 g0,02 g0%0%
Протеини24 g3,4 g7%
Сол0 g0 g0%
*%ПДВ – Препорачан дневен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal)
Дополнителни фактиСервирање: 2 мерици (13 g)

Вкупно сервирања во пакувањето: 38

Содржинаво 100 gво сервирање (13 g) 
Бета-аланин27 g3510 mg
Л-аргинин16 g2080 mg
Л-цитрулин ДЛ-малат (1:1)15 g1950 mg
Таурин12 g1560 mg
Л-тирозин7,7 g1001 mg
Кофеин анхидрид1,5 g195 mg

Состојки: Бета аланин, А-АКГ комплекс (Л-аргинин, калциум алфа-кетоглутарат), Л-цитрулин ДЛ малат (1:1), таурин, агенс против згрутчување (силициум диоксид, калциумови соли на ортофосфорна киселина), Л-тирозин, малтодекстрин, киселина (лимонска киселина), кофеин анхидрид, вкусови, засладувач (сукралоза), боја (тартразин**, индиго кармин).

**Тартразинот може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

ВИСОКА КОНЦЕНТРАЦИЈА НА КОФЕИН,

НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ДЕЦА, БРЕМЕНИ ЖЕНИ И ДОИЛКИ (195 mg / сервирање)

Инструкции за употреба: Дневната доза е 1 сервирање (13 g). Користете како додаток во исхраната, измешајте 1 сервирање (13 g) со 250 ml ладна вода и консумирајте 30 минути пред почеток на активност.

Внимание: Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна балансирана исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Чувајте надвор од дофат на деца. Кај некои лица бета-аланинот може да предизвика безопасно чувство на трнење на кожата. Висока концентрација на кофеин. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки (195 mg / сервирање)

Рок на употреба: означено на пакувањето во полето со лот број и рок на употреба.

Начин на чување: Чувајте во добро затворео пакување, на температура од 5-30оС. Чувајте подалеку од извор на топлина, влага и сончева светлина. Не го употребувајте повеќе од 6 месеци по отварањето.

Формулирано и произведено за:

Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.

Additional information

Вкус

Lemon-Lime, Watermelon

See It Styled On Instagram

    Instagram did not return any images.

Shop By Department