SAMURAI LEVEL 99 | 18 gr

70 ден

Нема на залиха

Samurai Shadow LEVEL 99 Најмоќниот Pre Workout досега претставен на пазарот

Максимална ФОКУС

Максимална ЕНЕРГИЈА 

Максимална СИЛА

Максимална ИЗДРЖЛИВОСТ 

Максимален МУСКУЛЕН РАСТ 

Samurai Shadow LEVEL 99 Најмоќниот Pre Workout досега претставен на пазарот

Катеорија:

Состојки: Цитрулин малат 2:1, аргинин хидрохлорид, бета аланин, тирозин, натриум бикарбонат (е500ii) (регулатор на киселост), силициум диоксид (агенс против згрутчување), калциум фосфат (агенс против згрутчување), манго арома2, арома на цреша1, кофеин, Panax Ginseng (10% гинсенозиди), арома на јагода2, концентрат од сок од цвекло (боја)2, екстракт од црн морков1, ацесулфам К (засладувач), екстракт од Bacopa monnieri (30% бакозиди), арома на лимон1, сукралоза (засладувач), стевиол гликозиди (Е960) (засладувач), малтодекстрин.

Рок на употреба: означено на пакувањето во полето со лот број и рок на употреба. Чувајте на суво, темно и ладно место, надвор од дофат на деца.

Формулирано и произведено за:

Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.

Сервирање: 18 g

Вкупно сервирања во пакувањето: 1/28

Содржина

во сервирање

Цитрулин малат 2:1

6500 mg

Aргинин хидрохлорид

4000 mg

Бета аланин

3500 mg

Тирозин

1000 mg

Кофеин

200 mg

Екстракт од Panax Ginseng

200 mg

од кој гинсенозиди

20 mg

Екстракт од Bacopa Monnieri

100 mg

од кој бакозиди

30 mg

Внимание:

Полна доза 18гр препорачана само за професионални спортисти !!!

Висока содржина на кофеин 200мг во дневна доза !!!

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или доите. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Препорачаната дневна доза е 18 g.

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање – 18 g (3 рамни дозерки – пакувањето вклучува дозер) со 300 ml вода и консумирајте еднаш дневно пред тренинг. Земете 15 минути пред тренинг. Ви препорачуваме да го користите вага за мерење на точна количина. Консумирајте веднаш по подготовката. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна исхрана. Урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Да не се користи кај деца, бремени жени и доилки.

Дополнителни информации

Вкус

Cherry Lime, Strawberry Mango

Main Menu

SAMURAI LEVEL 99 | 18 gr

70 ден