Senior Formula (90 таблети)

1,280 ден

Нема на залиха

мултивитамин за повозрасни

Senior Formula е мултивитамински производ специјално создаден за лица на возраст над 50-тата година, кој воедно содржи минерали, елементи во траги, антиоксиданти, биофлавоноиди и екстракти од билки како ginkgo biloba, семки од грозје и кора од бор. Освен поддршката на имуниот систем, овој производ помага во зголемување на отпорноста и одржување на физичката и менталната свежина.

За кого се препорачува?
– пред се на лица над 50-тата година за одржување на здравата функција на телото и нормалните физиолошки процеси

– за зголемување на отпорноста на студеното време

– во случај на зголемен физички и ментален напор

– во случај на неизбалансирана исхрана (внес на малку овошје и зеленчук, диаета, кај вегетарјанци)

– на активни и пасивни пушачи, како и лица кои живеат во региони со големо аерозагадување

– на лица кои често конзумираат алкохол

– за забрзување на заздравувањето.

Состав
10мг            Лист од гинко билоба
15мцг          Супероксид дисмутаза
10мг            Витамин Е
1.77мг         Бета каротен
400И.Е.     Витамин Д
1.2мг           Витамин Б1
1.5мг           Витамин Б2
10мг            Ниацинамид
3мг              Пантонтенска киселина
1.5мг           Витамин Б6 (пиридоксин)
50мцг         Биотин
70мцг         Фолна киселина
5мг              Холин
5мг              Инозитол
4мг              ПАБА
1мцг            Витамин Б12
60мг           Витамин Ц
5мг              Калиум
5мг              Цинк
300мцг      Бакар
3мг             Железо
800мцг     Манган
50мцг        Хром
25мцг        Молибден
2мг            Бетаин HCl
5мг             Биофлавоноид комплекс
1мг             Хесперидин комплекс
1мг             Л-Глутатион
20мцг       Јод
20мцг       Селен
1мг             Екстракт од семки на грејпфрут
500мцг    Лутеин
1мг            Екстракт од бор

Дозирање: 1-3 таблети дневно со оброк или по препорака на лекар

Main Menu

Senior Formula (90 таблети)

1,280 ден