Shake 4 Fit&Slim |500gr.

990 ден

Нема на залиха

» Алатка за намалување и одржување на телесната тежина за жени и мажи

» Протеинот придонесува за зголемување и одржување на мускулната маса

» Има одличен вкус и е лесен за подготовка

» Збогатен со DigeZyme®

» Без аспартам

Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.

Shake4 Fit&Slim содржи низок процент на масти и го снабдува телото со бленд од највисоко квалитетни протеини. Доволната содржина од јаглехидрати гарантира енергија за вашите тренинзи и надополнување на изгубениот гликоген.

Начин на употреба: Помешајте една дозерка од Shake4 Fit&Slim со 250-300мл вода или млеко со низок процент на масти. Земете 1-2 сервирања дневно како замена за регуларните помали обороци.

Нутритивни  вредности во 50gr:

Енергетска вредност 167,9kcal;

Масти 1,1gr.;

Заситени масти 0,6gr.;

Јаглехидрати 26,5gr.;

Шеќери 6,1gr.;

Протеин 10gr.;

Сол <0,3gr.;

Калциум 100mg.;

Фосфор 100mg.;

Amix Fibre Multi Complex 7500mg.;

Amix PhosphoMartix 500mg;

Amix Herbal Complex 350mg.;

Amix Thermo-Lipotropic Blend 75mg.

Состојки во 100 g: малтедекстрин (гликозен полимер), ултрафилтерна на ниска температура преработен инстантизиран концентрат на протеин од сурутка / од млеко /, полидекстроза Litesse® Ultra 10 000 mg,безмасна сурутка / од млеко /, амино киселини добиени од говедски протеински изолати, какао во прав (само за вкус на чоколадо),инулин 2 500 mg, лушпа од тегавец 2 000 mg, чиста кристална фруктоза, емулгатор: соја лецитин, стабилизатори: ксантан и гуарова гума; мицеларен казеин / од млеко /, природна и природно идентична арома, хитозан 500 mg / од ракови од школки (ракчиња) /, ди-калциум фосфат 750 mg, екстракт од Garcinia Cambogia 300 mg (50% хидроксицитрична киселина), инозитол 190 mg, боја: (вкус на банана – вкус на куркумин, јагода и шумски плодови – екстракт од цвекло); (150 mg), екстракт од Rhodiola Rosea (150 mg), патентирани дигестивни ензими DigeZyme® мулти-ензимски комплекс 150 mg (амилаза, липаза, лактаза, целулаза, бактериска неутрална протеаза),ди-калиум фосфат 125 mg, ди-натриум фосфат 125 mg, екстракт од зелен чај 100 mg, холин 100 mg, Л-карнитин тартрат 100 mg (68 mg чист Л-карнитин), екстракт од кора од бела врба 100 mg (15% салицин), засладувачи: сукралоза Splenda ® и ацесулфам калиум, CitrusAurantium 10 mg (95% синефрин).

Внимание:Содржи кофеин (33mg во 100 g). Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте подалеку од дофат на
деца. Не ја надминува препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не повисока од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина.Производот не
треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за било каква штетапредизвикана од неправилна употреба или складирање.
Внимание за алергии: Производот е произвеен со апарати на кои што сепроцесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, глутен, школки, јаткасто овошје и
кикирики. Нето тежина, вкус, сериски број и рок на траење / означено на пакувањето.

 

Main Menu

Shake 4 Fit&Slim |500gr.

990 ден