SHAPE DEFINITION 120caps

1,190 ден

Нема на залиха

  • Додаток во исхраната со Л-карнитин,
  • Холин,
  • Минерали,
  • Инозитол,
  • Растителни екстракти во прав,
  • Л-метионин и витамини.

Нутритивни факти
Сервирање: 3 капсули Вкупно сервирања 40

Количество во 3 капсули

Л-карнитин-Л-тартрат 800 mg
од кои Л-карнитин 544 mg

Холин битратрат 488 mg
од кои холин 200 mg

Калиум 100 mg (5%)*

Инозитол 200 mg

Лист од мечкино грозје во прав 200 mg

Магнезиум 100 mg (27%)*

Екстракт од зелен чај 100 mg
од кои полифеноли 98 mg

Лист од Магдонос во прав 100 mg

Л-метионин 50 mg

Екстракт од ленено семе 50 mg
од кои лигнани 10 mg

Спирулина во прав 25 mg

Витамин Б12 2,5 µg (100%)*

Витамин Б6 1,7 mg (121%)*

*% НРВ – Нутритивна Референтна Вредност

Сoстојки: Л-карнитин-Л-тартарат, холин битартрат, обвивка на капсулата [желатин, боја (титаниум диоксид)], агенс за набабрување (магнезиумови соли на масни киселини), калиум цитрат, стабилизатор (соја лецитин), инозитол, лист од мечкино грозје во во прав (Arctostaphylos uva-ursi), магнезиум оксид, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, содржи 98% полифеноли), лист од магдонос во прав (Petroselinum crispum), Л-метионин, екстракт од ленено семе (Linum usitatissimum, содржи 20% лигнани), спирулина во прав (Arthrospira platensis ), витамин Б12 (цијанокобаламин), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Употреба: земете три капсули еднаш дневно, без жвакање, со значително количество вода.

Предупредување: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Main Menu

SHAPE DEFINITION 120caps

1,190 ден