Solid Mass Gainer 3000gr

2,590 ден

Нема на залиха

🔥ВРВНИОТ КВАЛИТЕТ НА ТРЕК
😮Monster Mass Building Formula 1520 КАЛОРИИ😮
👉Помага во добивање на мускулна маса и тежина
👉Вреден извор на енергија и протеини
👉Гејнер основан на протеини и јагленихидрати

Катеорија:

Solid Mass

80,2  г                        13,8 г                       0,4 г

ЈАГЛЕХИДРАТИ           ПРОТЕИН                МАСТИ

Јаглехидратски-протеински додатоци

Solid Mass. Додаток во исхраната, содржи шеќери и залсадувачи. ФОРМУЛА ЗА СТЕКНУВАЊЕ ВРЗ БАЗА НА ЈАГЛЕХИДРАТИ И ПРОТЕИНИ. Препорачаната дневна доза е 400 g.

Нутритивна  вредност 400 г 100 г
Енергетска вредност 6458 кЈ/

1520 кцал (76%*)

1615 кЈ/

380 кцал (19%*)

Масти 1,76 г (3%*) 0,44 г (1%*)
од кои заситени масни киселини 0,88 г (4%*) 0,22 г ( 1%*)
Јаглехидрати 320,96 г 80,24 г
од кои шеќери 98,76 г (110%*) 24,69 г (27%*)
Протеини 55,12 г (110%*) 13,78 г (28%*)
Сол 0,84 г (14%*) 0,21 г (4%*)
Витамин Ц 80,00 мг (100%*) 20,00 мг (25%*)
Ниацин 16,00 мг (100%*) 4,00 мг (25%*)
Витамин Е 12,00 мг (100%*) 3,00 мг (25%*)
Пантотенска киселина 6,00 мг (100%*) 1,50 мг (25%*)
Витамин Б6 1,40 мг (100%*) 0,35 мг (25%*)
Витамин Б2 1,40 мг (100%*) 0,35мг (25%*)
Витамин Б1 1,10 мг (100%*) 0,28 мг(25%*)
Фолна киселина 200,00 мкг (100%*) 50,00 мкг (25%*)
Биотин 50,00мкг (100%*) 12,50 мкг (25%*)
Витамин Б12 2,50 мкг (100%*) 0,63 мкг (25%*)
Активни состојки
Малтодекстрин 251,84 г 62,96 г
Концентрат на протеин од сурутка 63,16 г 15,79 г
Декстроза 47,36 г 11,84 г
Скроб од ориз 23,16 г 5,79 г

 

*Се однесува на просечно внесување кај возрасни ( 8400 кЈ/2000 кцал)

Main Menu

Solid Mass Gainer 3000gr

2,590 ден