SPORT DEFINITION THAT’S THE WHEY ZERO 1,2 KG

1,500 ден1,990 ден (-25%)

  • Одличен извор на целосен протеин (75% во дел).
  • ЛАКТОЗАТА СЕ АБСОРБИРА ЗА ПРАВИЧНО СМЕСТУВАЊЕ.
  • ВИСОКА СОДРЖИНА НА АМИНОКСИД BCAA, EAA И ГЛУТАМИН.
  • Одличен вкус и брза растворливост.
  • Секој дел има перфектен аминограм.
Sold Items
0/10 sold
Категории: ,

THAT’S THE WHEY ZERO е високо протеинска исхрана, апликација која е практично без лактоза и има мала количина на јаглени хидрати и маснотии. Производот е создаден за да ги задоволи најпребирливите жени, па нејзиниот вкус и растворливост се на многу високо ниво. Во исто време, високи концентрации на корисни протеини не можат да бидат зафатени (75% во сува тежина). Формулата на препаратот се базира исклучиво на протеини, врз основа на концентрат на протеин од сурутка (WPC) без примеси од растителни протеини. Одлична аминограм го обезбедува тоа
секоја порција обезбедува висококвалитетни градежни блокови за ефикасна регенерација и развој на ткивата (вклучувајќи и мускули).

Препораки за употреба:
Измешајте 1 лажичка прашок (30 g) со 200 ml вода или обезмастено млеко. Јадете една порција наутро и втора по тренингот. Внимание: Не земајте алергија со производот. Не земајте жени за време на бременоста и доењето. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачува да се следи урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Подобро е да се консумираат до крај, бројот на партијата: (видете го предниот дел од пакетот). Да се чува на суво, ладно место, надвор од дофатот на мали деца. Да се чува подалеку од директна сончева светлина

Состав:
концентриран протеин од сурутка (од млеко), какао, вкус, стабилизатор (E451i), згуснувач (карбоксиметилцелулоза), регулатор на киселост (лимонска киселина) 5,8,11,12, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К) ), сок од концентрат од црвена репка (за боја) 9, бои [E160a1,2,5,7,8, E150c4,6, E141i7, E13311,12, E10411]. E104 – може да има негативно влијание врз активноста и вниманието на децата. Се однесува само на вкусот: 1 ванила, 2 бели чоколади со ванила, 3 чоколади, 4 крем колачиња, 5 јагоди со јагоди, 6 карамели, 7 манго со круши, 8 вани со лимон, 9 малина, 10 бели чоколади со кокос, 11 киви, 12 фрути гума за џвакање.

Nutrition declaration
Serving size:30g / 1 scoop
Servings per bag:40
Amount per:30 g100 g
Energy519 kJ / 123 kcal
512 kJ / 121 kcal3
1756 kJ / 416 kcal
1730 kJ / 419 kcal3
Fat2.9 g, 3.0 g 39.6 g, 10 g of 3
of which saturates1.7 g, 2.0 g 35.6 g, 6.6 g of 3
Carbohydrate2.2 g, 3.6 g 37.4 g, 12 g 3
of which sugars2.2 g, 2.0 g 37.4 g, 6.8 g 3
Protein (dry matter)22 g, 20 g 375 g, 68 g 3
Salt0,19 g0,62 g
Lactose<0,01 g*
*The content of lactose in the product prepared for consumption (30 g powder dissolved in 200 ml water) <0,01 g per 100 ml of product.
Typical Amino Acid Profile per 100 g of product
L-Alanine3.45 g, 3.13 g 3
L-Arginine1.8 g, 1.63 g 3
L-Aspartic acid8.09 g, 7.34 g of 3
L-Cysteine1,65 g, 1,50g3
L-Glutanic Acid13.33 g, 12.04 g of 3
Glycine1.27 g, 1.16 g 3
L-Histidine1.35 g, 1.22 g 3
L-Isoleucine4.42 g, 4.01 g of 3
L-Leucine8.02 g, 7.28 g 3
L-Lysine7.12 g, 6.46 g 3
L-Melatonin1.57 g, 1.43 g 3
L-Phenylalanine2.25 g, 2.04 g 3
L-Proline4.42 g, 4.01 g of 3
L-Serine3.52 g, 3.20 g 3
L-Theronin4.42 g, 4.01 g of 3
L-Typtophane1.35 g, 1.22 g 3
L-Tyrosine2.25 g, 2.04 g 3
L-Valine3.82 g, 3.47 g of 3
3It refers only to the flavour chocolate.

See It Styled On Instagram

    Instagram did not return any images.

Shop By Department