Sport Power Energy Cake – Blood orange

60 ден

Нема на залиха

Amix™ Sport Power Energy Cake е вкусен бар полн со енергија благодарение на јаглехидратите. Дизајниран за зголемени перформанси и изджливост. Едноставен и вкусен начин до брза енергија!

 

Категории: ,

Amix™ Sport Power Energy Cake е вкусен бар полн со енергија благодарение на јаглехидратите. Дизајниран за зголемени перформанси и изджливост. Едноставен и вкусен начин до брза енергија!

Carb Tri-Flow® комплекс од јаглехидрати 6,5% (Изомалтулоза / Палатиноза јаглехидрати со низок глицемиски индекс), високо разграден цикличен декстрин (Cluster Dextrin®)

BCAA 2:1:1

Содржи кофеин- не се препорачува за деца и трудници

Содржина на кофеин (100мг во 100гр / 45мг во 1 бар )

Вкусо: Blood orange – портокал (со кофеин)

Препорачана употреба: Земете бар пред или за време на активност.

Нутритивни вредности : во 45гр.

Енергетска вредност 173калории

Масти 5гр.

Заситени масти3,5гр.

Јаглехидрати 28,4гр.

Шеќери 13,4гр.

Влакна 1,6гр.

Протеин 2,6гр.

Сол 0,01гр.

Состав: глукозен сируп, инстант оризово брашно, глукозно-фруктозен сируп, растителна маст (палмово и шеа масло); Carb Tri-Flow® комплекс 6,5% (изомалтулоза , високо разгранет цикличен декстрин Cluster Dextrin®, ModCarb™ / безглутенски овесни трици, киноа, амарант, хељда, просо /),овесни трици, кора од портокал 5 % (кора од портокал, глукозен сируп, шеќер, регулатор на киселост: лимонска киселина, конзерванс: сулфур диоксид); соини снегулки (соини снегулки, печени кикирики), крцкав дел (пченка, ориз, шеќер, сол), стабилизатор: сорбитол, навлажнувач: глицерол; суви парчиња ананас 2% (сушен ананас 51,3%, шеќер, регулатор на киселост: лимонска киселина, конзерванс: натриум метабисулфит); инстант BCAA 2:1:1 (инстантизирани Л-леуцин, Лизолеуцин, Л-валин) 0,6%, регулатор на киселост: лимонска киселина, емулгатор: соја лецитин, арома,бои: бета
каротен; кофеин 0,1%, антиоксидант: витамин Д.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, јаткасто овошје и кикирики. Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени
или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте се подалеку од деца. Да се чува на температура не повисока од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производителот не е одговорен за било каква штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

 

Дополнителни информации

Вкус

Blood orange, Fresh Lemon

Main Menu

Sport Power Energy Cake - Blood orange

60 ден