STRAWBERRY JAM 375gr.

350 ден

Нема на залиха

Без додаден шеќер

75% бобинки

375гр

Катеорија:

Состојки: Овошје (54% јагода, 21% сок од аронија (од концентрат)), вода, засладувачи (еритритол, стевиол гликозиди), агенси за згуснување (овошен пектин, гума за џвакање), концентрат на сок од лимон, конзерванс (калиум сорбат). Нема додадени шеќери. Содржи природни шеќери.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија 165 kJ / 40 kcal

Маснотии 0,5гр од кои заситени 0g

Јаглехидрати 20гр од кои шеќери 5,4г од кои полиоли 12г

Протеини <0,5гр

Сол 0,08гр.

Main Menu