SUPER MASS GAINER BAR | 90 gr

150 ден

На залиха

Содржина по порција
ПРОТЕИН
28 г
BCAAS
5.4 г
Категории: , Ознака

Секој што е во потрага по зголемување на мускулна маса и сила знае дека протеинот е есенцијален за раст на мускулите. Dymatize Super Mass Gainer баровите се извонредни протеински барови дизајнирани специјално за (Hardgainers), или оние кои тешко се здобиваат со мускулна маса.

Со 27 – 28г протеин со премиум квалитет зависно од вкусот, вклучувајќи 5.4 g BCAAs, и квалитетен извор на јаглехидрати, овој 90 г бар ја содржи добитната комбинација од одличен квалитет и фантастичен вкус. Dymatize Super Mass Gainer баровите се правиот избор за конзумација по тренинг.

  • Висока содржина на протеин: 27 – 28g премиум протеин по 90 г бар, зависно од вкусот
  • Протеинот придонесува за раст на мускулна маса
  • 5.4 г BCAAs* по 90 г бар;
  • 28 г јаглехидрати по 90 г бар

* BCAAs (аминокиселини од разграден ланец: L-leucine, L-isoleucine, L-valine) се наоѓаат природно во протеинот

Нутритивните факти може да варираат зависно од вкусот

  per 100 g per bar (90g)
Energy kJ (kcal) 1421 (338) 1279 (304)
Fat 7,0 g 6,3 g
of which saturates 4,0 g 3,6 g
Carbohydrate 31 g 28 g
of which sugars 29 g 26 g
Fibre 14 g 12 g
Protein* 31 g 28 g
Salt 0,23 g 0,20 g
* of which
BCAAs in sum (L-leucine, L-isoleucine, L-valine)** 6,1 g 5,4 g

 

СОСТОЈЌИ

Calcium caseinate (from milk) (22%), dark chocolate couverture (18%) [cocoa mass, sugar, cocoa butter, emulsifier (soy lecithin)], invert sugar syrup, fructose syrup, oligofructose syrup, whey protein (milk) (8%), fat-reduced cocoa powder (5%), soy protein (2.5%), flavourings, emulsifier (soy lecithin).

Може да содржи траги од кикирики, ореви и глутен.

  • Конзумирајте еден бар на ден (90 г), по тренинг
  • Како дел од избалансирана исхрана и здрав начин на живот

Дополнителни информации

Вкус

Чоколадо, Ванила карамела

Main Menu