Tesla Hydro Whey ZERO – 2270 gr

2,990 ден4,490 ден (-33%)

*Производот е достапен само за онлајн нарачки го нема во нашите продажни салони

Tesla Hydro Whey Zero обезбедува импресивни 30g висококвалитетен веј протеин по порција, со додаден BCAA Комбинирањето на Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин и Л-глутамин во оваа формула придонесува за брз раст на мускулната маса и брза регенерација после интензивен тренинг.

Clear
SKU: N/A Катеорија:

Tesla Hydro Whey Zero обезбедува импресивни 30g висококвалитетен веј протеин по порција, со додаден BCAA Комбинирањето на Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин и Л-глутамин во оваа формула придонесува за брз раст на мускулната маса и брза регенерација после интензивен тренинг. Телото не е способно да создаде есенцијални амино киселини, затоа оваа формула на Tesla Hydro Whey Zero овозможува стимулирање на синтезата на протеините и раст на мускулите.

Нема додадено шеќер и содржи помалку од 1g јаглехидрати по порција.

Содржи лактаза ензим кој помага за оптимално варење протеини во телото.

Доза: 34гр.
Масти: 0,75г
Јаглехидрати: 0,34г
Протеин: 30г
Глутамин: 680мг
БЦАА: 680мг
Л аргинин: 680мг
Лактаза ензим: 6,8мг

Дополнителни информации

Вкус

Cookies & cream

Main Menu

Tesla Hydro Whey ZERO - 2270 gr

2,990 ден4,490 ден (-33%)

Додади во кошничка