Tesla ISO ZERO 100 – 2000gr

2,990 ден3,890 ден (-23%)

*Производот е достапен само за онлајн нарачки го нема во нашите продажни салони

Овој протеин со висока вредност е идеален за оние кои сакаат да изградат чиста мускулна маса.

Clear
SKU: N/A Катеорија:

Овој протеин со висока вредност е идеален за оние кои сакаат да изградат чиста мускулна маса.

Изолатот се подложува на дополнителна обработка позната како Cross-Flow микро-филтрација за да се создаде ултра чист протеин со помалку од 1г јаглехидрати. Оваа постапка ги одвојува протеините од мастите,холестеролот и лактозата, што значи помога да се одржуваат ниски нивоа на телесните масти додека истовремено помага во градењето на чисто мускулно ткиво.

Содржи 26 g протеини и помалку од1 g јаглехидрати по порција!
Без глутен!

Содржи лактаза ензим кој помага за оптимално варење протеини во телото.

Доза: 30гр.
Масти: 0,57г
Јаглехидрати: 0,92г
Протеин: 26г
Лактаза ензим: 6мг

Дополнителни информации

Вкус

Raspberry yogurt, Straccitella

Main Menu

Tesla ISO ZERO 100 - 2000gr

2,990 ден3,890 ден (-23%)

Додади во кошничка