Tesla Whey charger 100 – 2270gr

2,690 ден3,250 ден (-17%)

*Производот е достапен само за онлајн нарачки го нема во нашите продажни салони

Tesla Whey Charger Protein е напредна протеинска формула со додадени дигестивни ензими за оптимален внес и апсорпција.

Clear
SKU: N/A Катеорија:

Tesla Whey Charger Protein е напредна протеинска формула со додадени дигестивни ензими за оптимален внес и апсорпција.

Оваа матрица на Whey Protein Matrix со одличен вкус обезбедува 25 g висококвалитетни протеини и само 2,6 g јагленихидрати по порција.

Со додадени BCAA и L-глутамин овозможува брз раст и развој на мускулната маса.
Содржи лактаза ензим кој помага за оптимално варење протеини во телото.

Доза: 32гр.
Масти: 0,77г
Јаглехидрати: 1,7г
Протеин: 25г
Лактаза ензим: 12мг

Дополнителни информации

Вкус

Raspberry yogurt, Vanilla

Main Menu

Tesla Whey charger 100 - 2270gr

2,690 ден3,250 ден (-17%)

Додади во кошничка