TIGGER® Zero bar – 60gr

100 ден

  • Врвен протеински комплекс
  • Одличен извор на влакна
  • Превкусна карамела со ниско ниво на шеќер
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Протеински бар со ниско ниво на јаглехидрати, со засладувачи.

Препорачана доза: Земете 1 бар дневно. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Прекумерната употреба може да произведе лаксативни ефекти!

Нутривни вредности во 60гр:
Енергетска вредност-282Kcal,
Масти-14.8гр,
Заситени масти- 7.9гр,
Јаглехидрати-20.0гр,
Шеќери-1.5гр,
Влакна-2.0гр,
Протеин-16.1гр,
Сол-0,1гр.

Состојки : Амикс ™ Протеинска мешавина 22,3% (изолат протеин од млеко , концентрат протеин од сурутка); темно чоколадо со засладувач 21,7% (засладувач: малтитол, какао маса, путер од какао, какао во прав, емулгатори: соја лецитин и Е476); засладувачи: малтитол сируп, малтитол во прав и сукралоза; навлажнувач: глицерол; растителна маст (масло од шеа, палмово масло во различни рации); кикирики 7,6%, полнење: полидекстроза; стабилизатор: колаген хидролизат; карамелизирано млеко во прав 2,4% (обезмастено млеко, шеќер, крем, путер млеко), соја грицки со какао 2,2% (соја протеин, гриз од ориз, шеќер, какао во прав, соја брашно, сол, арома); јадро од бадеми 0,7%, емулгатор: соја лецитин; арома, натриум хлорид; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксиданс:мешавина од токофероли Д.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, јаткасто овошје и кикирики.

Дополнителни информации

Вкус

Vanilla Caramel, Peanut Butter Caramel, Dark Chocolate Caramel

Main Menu