Tribulus Maximus Extra 90 tbl

990 ден

Нема на залиха

Катеорија:

Tribulus Maximus – додаток во исхраната кој содржи Tribulus terrestris

Нето маса: 171 g / 90 таблети

Состав: екстракт од плод од Tribulus terrestris кој содржи сапонини 79%, агенси за набабрување (целулоза гел, калциум фосфат), агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), материјал за обвивка на таблетата [агенси за глазура (хидроксипропил метил целулоза, хидроксипропил целулоза), модифициран скроб, триглицериди со среден ланец, агенс против згрутчување (талк), стабилизатор (полиетилен гликол)].

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот не е наменет за лица со било какви медицински состојби и/или лица кои примаат лекови. Произведено за мажи над 18 години.

 

Main Menu

Tribulus Maximus Extra 90 tbl

990 ден