Ultra Whey 30гр

70 ден

Нема на залиха

Ultra Whey е 80% протеинска формула од сурутка која ги користи повеќето природни извори на протеини со највисок квалитет, што овозможува брза апсорпција на протеините во крвотокот.

Категории: ,

Напорното вежбање е огромен предизвик за вашето тело, па после секој тренингот треба да ги поддржувате мускулите и да помогнете во закрепнувањето. Бидејќи протеините се главни градежни блокови на човечкото тело, задолжителен е зголемен внес на протеин за секој спортист за време и после тренингот. Промовира анаболна состојба со зголемување на мускулниот раст и подобрување на обновувањето на мускулното ткиво по интензивно тренирање. Ultra Whey е 80% протеинска формула од сурутка која ги користи повеќето природни извори на протеини со највисок квалитет, што овозможува брза апсорпција на протеините во крвотокот. Изведен од најдоброто млеко, содржи ниско ниво на маснотии и јаглени хидрати. Ultra Whey е лесен за промешување, лесно се вари поради мултиензимскиот комплекс DigeZyme® и има неверојатен природен вкус. Ultra Whey е одличен додаток за спортисти, бодибилдери или активни луѓе, кои бараат квалитетен природен производ.

Начин на употреба: Помешајте 2 дозерки (30гр) со 250 мл вода или млеко.

Дополнителни информации

Вкус

Млечно чоколадо, Бело чоколадо со малина

Main Menu

70 ден