fbpx

Ultra Whey 450гр

790 ден

• ултрафилтрирана сурутка

• збогатен со мултиензимски комплекс

• природен вкус

Clear
SKU: N/A Катеорија:

Напорното вежбање е огромен предизвик за вашето тело, па после секој тренингот треба да ги поддржувате мускулите и да помогнете во закрепнувањето. Бидејќи протеините се главни градежни блокови на човечкото тело, задолжителен е зголемен внес на протеин за секој спортист за време и после тренингот. Промовира анаболна состојба со зголемување на мускулниот раст и подобрување на обновувањето на мускулното ткиво по интензивно тренирање. Ultra Whey е 80% протеинска формула од сурутка која ги користи повеќето природни извори на протеини со највисок квалитет, што овозможува брза апсорпција на протеините во крвотокот. Изведен од најдоброто млеко, содржи ниско ниво на маснотии и јаглени хидрати. Ultra Whey е лесен за промешување, лесно се вари поради мултиензимскиот комплекс DigeZyme® и има неверојатен природен вкус. Ultra Whey е одличен додаток за спортисти, бодибилдери или активни луѓе, кои бараат квалитетен природен производ.

Начин на употреба: Помешајте 2 дозерки (30гр) со 250 мл вода или млеко.

Additional information

Вкус

Млечно чоколадо, Бело чоколадо со малина

Main Menu