Vital 0 (90 таблети)

1,773 ден

Нема на залиха

Мултивитамин за крвна група 0

Лицата со крвна група О, кои се развиле најрано за време на еволуцијата се адаптирале на конзумирање на месо. На овој начин тие полесно ги задоволуваат потребите за железо, но може да се разсвие недостиг на некои од витамините од Б комплексот. Нашиот производ наречен Vital 0 содржи избалансирана количина на соодветните витамини и специфични билки како јука, куркума и рен.

За кого се препорачува?
– за одржување на здравите физиолошки процеси и виталноста

– за поддршка на функцијата на имуниот систем,

– за зголемување на отпорноста во периоди на грип и настинки,

– за надополнување на исхраната кај лица со крвна група О,

– за забрзување на заздравувањето од болести.

Состав

1.2мг        Бета каротен
60мг        Витамин Ц
1.4мг       Витамин Б1
1.6мг       Витамин Б2
2мг          Витамин Б6 (пиридоксин)
1мцг        Витамин Б12
18мг        Ниацинамид
20мг       Холин битартат
20мг       Инозитол
5мг          ПАБА
40мцг    Биотин
5мг         Пантонтенска киселина
50мцг   Фолна киселина
4мг         Рутин

50мцг   Бор
10мцг   Ванадиум
30мцг   Никел
1мг        Силициум
5мг        Л-Глутатион
20мг     Л-Цистеин
30мг     Јука
5мг        Екстракт од куркума
10мг      Екстракт од сладок корен
50мг      Магдонос
20мг     Слива
20мг     Црна рибизла
15мг      Рен

4мг        Биофлавоноиди, цитрусно потекло
5мг        Хесперидин комплекс
10мг      БетаинHCl
80мцг   Јод
100мг    Калциум
50мг      Магнезиум
3мг        Железо
0.5мг     Бакар
5мг         Цинк
20мцг    Хром
15мцг     Селен
2мг         Манган
20мг      Калиум
80мцг    Молибден

 

 Дозирање: 3 x 1 таблета дневно по оборок или по препорака на лекар

Main Menu

Vital 0 (90 таблети)

1,773 ден