Vital A ( 90 таблети)

1,773 ден

Нема на залиха

Мултивитамин за крвна група А

Крвната група А се развила пред 15-25 илјади години со ширењето на земјоделството. Лицата припадници на оваа крвна група покажуваат склоност кон растителни состојки во исхраната. Тие релативно добро мое да ги задоволат потребите за минерали на своето тело, но за да го зачуваат сопственото здравје потребно е да ги надополнуваат витамините Б12, Ц , Е, фолна киселина и пантотенска киселина. Витамините и минералите во производот се надополнети со билки како лист од глог, боровинка и оригано.

За кого се препорачува?
– за одржување на здравите физиолошки процеси и виталноста

– за поддршка на функцијата на имуниот систем,

– за зголемување на отпорноста во периоди на грип и настинки,

– за надополнување на исхраната кај лица со крвна група А,

– за забрзување на заздравувањето од болести.

 

Состав
1.2мг     Бета каротен
10мг      Витамин Е
60мг     Витамин Ц
1.4мг     Витамин Б1
1.6мг     Витамин Б2
2мг        Витамин Б6 (пиридоксин)
1мг         Витамин Б12
18мг      Ниацинамид
20мг     Холин битартат
20мг     Инозитол
5мг       ПАБА
40мцг  Биотин
5мг       Пантонтенска киселина
150мцг Фолна киселина

4мг       Рутин

50мцг    Бор
10мцг     Ванадиум
30мцг    Никел
1мг         Силициум
5мг         Л-Глутатион
20мг      Л-Цистеин
25мг      Бромелаин
10мг      Лист од глог
10мг      Екстракт од лист на зелен чај
50м        Екстракт од сладок корен
50мг       Магдонос
20мг       Црна рибизла
20мг       Слива
50мг       Оригано

4мг         Биофлавоноиди, цитрусно потекло

5мг         Хесперидин комплекс

5мг         Кверцетин10мгБетаинHCl

50мцг    Јод

100мг    Калциум

50мг      Магнезиум

8мг        Железо

0.5мг     Бакар

8мг        Цинк

50мцг   Хром

40мцг   Селен

1мг        Манган

20мг     Калиум

80мцг   Молибден

Дозирање: 3 x 1 дневно по оброк или по препорака на лекар

Main Menu

Vital A ( 90 таблети)

1,773 ден