Vital B (90 таблети)

1,773 ден

Нема на залиха

Мултивитамин за крвна група Б

Крвната група Б се развила за време на миграцијата на населението кога луѓето се адаптирале на климатските услови. Нивната исхрана е типично мешана, па производот наменет за оваа крвна група содржи голема количина на витамини и минерали. Тие се надополнети со билки како бозел, реиши и шитаке печурки.

За кого се препорачува?
– за одржување на здравите физиолошки процеси и виталноста

– за поддршка на функцијата на имуниот систем,

– за зголемување на отпорноста во периоди на грип и настинки,

– за надополнување на исхраната кај лица со крвна група Б,

– за забрзување на заздравувањето од болести.

Состав

1.2мг        Бета каротен
10мг         Витамин E
60мг        Витамин Ц
1.4мг       Витамин Б1
1.6мг       Витамин Б2
2мг          Витамин Б6 (пиридоксин)
1мцг        Витамин Б12
18мг        Ниацинамид
20мг       Холин битартат
20мг       Инозитол
5мг          ПАБА
40мцг    Биотин
5мг         Пантонтенска киселина
100мцг  Фолна киселина
4мг         Рутин

50мцг    Бор
10мцг    Ванадиум
30мцг    Никел
1мг          Силициум
5мг         Л-Глутатион
10мг       Л-Цистеин
100мг    Лецитин
25мг       Бромелаин
10мг       Екстракт од сладок корен
10мг       Екстракт од лист на зелен чај
50мг       Магдонос
50мг      Брокула
50мг      Екстракт од бозел
10мг      Реиши печурка
10мг      Шитаке печурка

4мг        Биофлавоноиди, цитрусно потекло
5мг        Хесперидин комплекс
5мг        Кверцетин
10мг      БетаинHCl
50мцг   Јод
100мг    Калциум
50мг      Магнезиум
5мг        Железо
0.5мг    Бакар
8мг       Цинк
30мцг   Хром
40мцг   Селен
1мг        Манган
20мг      Калиум
80мцг   Молибден

Дозирање: 3 x 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар

 

Main Menu

Vital B (90 таблети)

1,773 ден