Wafer Bar Chocolate 24gr

60 ден

Нема на залиха

Наполитанки без шеќер со крем од какао (77%).

  • Содржи засладувачи.

 Состав: кокосово масло, засладувачи (изомалт, малтитол), пченично брашно, инулин, какао во прав со малку маснотии 5,2%, кокос, оризово брашно, модифициран компир скроб, емулгатор (соја лецитин), сол, средства за подигнување (натриум бикарбонат, амониум бикарбонат), арома (ванила).

Нутритивна вредност во 100 g: енергија 2123kj/512kcal; масти 35 g – од кои заситени 31 g; јаглехидрати 51 g – од кои шеќери 0,5 g; протеини 4 g; сол 0.3 g.

Чувајте затворено, на суво, темно место. Рок на употреба: означено на пакувањето

 

Main Menu

Wafer Bar Chocolate 24gr

60 ден