100% Whey 100 900 gr

1,590 ден

Нема на залиха

Чист протеин идеален за изградба на

мускулна маса и контрола на телесната тежина

22г протеин | 2г јаглехидрати | 0г шекери|0.7г масти | 7г БЦАА

– во 1 порција 30г

Инстант растворливост – Одчичен вкус

Катеорија: Ознака

ВЕЈ 100 содржи 100% највисоко квалитетен веј протеин, кој е

идеален извор на целосно вредни животински протеин. ВЕЈ 100е

збогатен со сите амино киселини кој се потребни за телото

да изгради мускулни влакна, вклучувајќи БЦАА и Л-глутамин.

ВЕЈ 100брзо се раствара и лесно се апсорбира. Веј протеините

помагаат да се зголеми нивото на мускулна маса.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: се раствара една порција од производот

– 30g (2 дозерки) во 200мл вода или млеко; користете шејкер или

блендер. Во зависност од Вашите потреба, земете 2-3 порции

дневно. Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората

во текот на 1,5 часовен тренинг и третата пред спиење. Кога не

вежбате: првата порција земете ја наутро, втората помеѓу оброци

и третата пред спиење.

 

Main Menu

100% Whey 100 900 gr

1,590 ден